Domowe sposoby na podkrążone i opuchnięte oczy

Data wpisu

Z problemem opuchniętych i podkrążonych oczu mierzył się chyba każdy z nas. Cienie i opuchlizna pod oczami zauważalne są najczęściej rano – zaraz po przebudzeniu. Problem ten może być wywołany przez szereg różnych czynników, takich jak: zmęczenie, stres, nieregularny sen, zła dieta, czy przyjmowanie za małej ilości płynów. Niekiedy jednak przyczyną tego stanu mogą być różnego rodzaju choroby, takie jak choroby tarczycy, układu krążenia, nerek czy wątroby. Wtedy należy udać się do specjalisty.

Niezależnie jednak od tego, jaka jest tego przyczyna, warto znać skuteczne domowe sposoby na pozbycie się cieni i opuchnięcia w okolicy oczu.

CZARNA ALBO ZIELONA HERBATA

Umieść torebki z herbatą na zamkniętych oczach i pozostaw na 10 minut. Zredukuje to opuchliznę i dostarczy skórze przeciwutleniaczy.

Bardzo dobrze sprawdzą się również napary z ziół (nasączone np. na gazę) takich jak rumianek czy świetlik.

OKŁADY Z OGÓRKA

Połóż po plasterku ogórka na zamkniętej powiece. Jeżeli będzie on schłodzony, to jeszcze lepiej. Ogórek zawiera wiele witamin i ma silne działanie nawilżające.

MASAŻ KOSTKAMI LODU

Owiniętymi w ściereczkę kostkami lodu masuj okolicę oka od wewnątrz, do zewnątrz. Zredukuje to opuchliznę, poprawi krążenie oraz zwęzi naczynia, co zmniejszy cienie pod oczami.

ZADBAJ RÓWNIEŻ O:

Odpowiednią długość i jakość snu

Opuchlizna i cienie pod oczami po nieprzespanej nocy są nieuniknione. Dlatego powinniśmy dbać o to, by spać około 8 godzin.

Zdrową dietę

Przede wszystkim należy zadbać o odpowiednie nawodnienie, pić około 2 litrów wody dziennie. Dobrze jest również zrezygnować z jedzenia typu fast food, które zawiera bardzo duże ilości soli, która powoduje zatrzymywanie się wody w organiźmie. Zamiast tego wzbogaćmy dietę o warzywa.

Ograniczenie używek

Alkohol, nikotyna czy narkotyki odwadniają nasz organizm i powodują niedobory witamin i składników odżywczych, co może odbić się na okolicy oka w postaci cieni i opuchnięć. Dlatego warto ograniczyć, lub całkowicie zrezygnować z używek.

Jeśli zmagasz się nie tylko z opuchlizną okolicy oka, ale całej twarzy, zachęcamy do przeczytania tego artykułu.

Więcej
artykułów