5 błędów w pielęgnacji twarzy

Data wpisu

Każdy z nas ma swoje rytuały pielęgnacyjne. Co jeśli nieświadomie podczas pielęgnacji twarzy popełniamy jakieś błędy? Część z nich nie będzie miała większego wpływu na kondycję i wygląd naszej skóry, ale część może niestety znacząco pogorszyć jej stan.

Na co powinniśmy zwrócić uwagę? Czego powinniśmy unikać wykonując pielęgnację?

ZAPOMINANIE O SZYI I DEKOLCIE

Tak samo jak pielęgnujemy twarz, powinniśmy również pielęgnować szyję i dekolt. Często z niewiedzy niestety są one pomijane. W późniejszym czasie może doprowadzić to do szybszego powstawania zmarszczek czy utraty jędrności właśnie w tych okolicach. Dlatego zaczynając od oczyszczania, po aplikację wszystkich kosmetyków, nie powinniśmy poprzestawać na twarzy.

ZBYT CZĘSTE ZŁUSZCZANIE SKÓRY

W ten sposób pozbawiamy skórę jej naturalnej warstwy ochronnej i doprowadzamy do uwrażliwienia skóry. Częstotliwość wykonywania zabiegów złuszczających powinniśmy dobierać do naszego typu skóry. Niemniej jednak, nie powinno to być częściej niż raz, maksymalnie dwa razy w tygodniu.

NADMIERNE WYSUSZANIE SKÓRY TŁUSTEJ

Nawilżanie skóry to podstawa. Nie tylko w przypadku skóry suchej, ale także normalnej oraz tłustej. Zbyt silne przesuszanie doprowadzi do jeszcze większej produkcji sebum, a co za tym idzie blokowaniem ujść gruczołów łojowych, ponieważ skóra będzie próbowała sama się nawilżyć.

NIEDOKŁADNE OCZYSZCZANIE SKÓRY

Oczyszczając skórę, często zdarza nam się pominąć lub niedokładnie oczyścić okolicę linii włosów oraz brwi. Powoduje to, że w tych miejscach powstają wypryski i zaskórniki. Nie zapominajmy również o oczyszczaniu szyi i dekoltu.

UŻYWANIE DO TWARZY TEGO SAMEGO RĘCZNIKA CO DO CIAŁA

Bardzo dużo z nas używa do twarzy i ciała tego samego ręcznika. To błąd. Do twarzy powinniśmy mieć bezwzględnie oddzielny ręcznik, który jest często wymieniany. Unikniemy w ten sposób przenoszenia na naszą twarz bakterii, które w mokrym ręczniku mają idealne warunki do rozwoju.

Wykluczenie tych kilku błędów może naprawdę znacząco wpłynąć na stan naszej skóry. Dlatego też dobrze jest o nich pamiętać podczas codziennej pielęgnacji skóry naszej twarzy.

Więcej
artykułów