Wpływ witaminy C na skórę włosy i paznokcie

Data wpisu

Witamina C słynna jest głównie ze swoich właściwości antyoksydacyjnych, w walce z wolnymi rodnikami nie ma sobie równych. Ma ogromny wpływ nie tylko na nasze zdrowie, ale i na wygląd i kondycję naszej skóry, włosów i paznokci.

Za co odpowiada witamina C i jakie są jej główne właściwości?

JEST NATURALNYM, SILNYM ANTYOKSYDANTEM

Zwalcza wolne rodniki, które są odpowiedzialne między innymi za uszkodzenia skóry, tym samym opóźniając proces starzenia się skóry.

STYMULUJE PRODUKCJĘ KOLAGENU

Badania naukowe dowodzą, że witamina C jest niezbędna w procesie syntezy kolagenu, ale również poprawia wydajność jego wytwarzania.

WZMACNIA ŚCIANY NACZYŃ KRWIONOŚNYCH

Uszczelnia je, chroni przed pękaniem oraz zapobiega powstawaniu obrzęków.

ROZJAŚNIA PRZEBARWIENIA

Kwas askorbinowy skutecznie hamuje nadmierną produkcję melaniny.

Warto również dodać że, dobroczynny wpływ witaminy C na skórę odnosi się do każdego rodzaju cery. Niezależnie od tego czy jesteśmy posiadaczami skóry suchej, mieszanej czy wrażliwej, witamina C, a w szczególności jej właściwości przeciwstarzeniowe, wpłyną korzystnie na stan naszej skóry.

WZMOCNIENIE WŁOSÓW

Odpowiednia jej dawka dostarczona naszemu organizmowi, skutecznie przeciwdziała nadmiernemu wypadaniu włosów oraz redukuje ich łamliwość.

WZMOCNIENIE PAZNOKCI

Witamina C pomaga w przyswajaniu żelaza, przez co wzmacnia i odżywia płytkę paznokcia.

Jak możemy zauważyć, witamina C odgrywa niezwykle ważną rolę w dbaniu o dobrą kondycję naszej skóry, włosów i paznokci, a spektrum jej działania jest bardzo szerokie. Warto więc zadbać o dostarczenie odpowiedniej jej ilości naszemu organizmowi. Podstawowym sposobem na to jest oczywiście zdrowa i dobrze zbilansowana dieta. O tym, w jakich produktach znajduje się największa ilość witaminy C, możecie również przeczytać w naszym artykule.

Więcej
artykułów