Domowe sposoby na pozbycie się opuchlizny z twarzy

Data wpisu

Każda z nas nie jeden raz zmagała się z tym problemem. Opuchlizna twarzy towarzyszy nam przede wszystkim rano po przebudzeniu, po nieprzespanej nocy, przepłakanym wieczorze, czy na przykład po zabawie do rana. Niekiedy stan ten spowodowany jest też przez inne czynniki, takie jak problemy hormonalne, niewłaściwa dieta, czy alergie. Bez względu jednak na jego przyczynę, warto jest znać szybkie i skuteczne sposoby na pozbycie się opuchlizny z twarzy.

Jak szybko i skutecznie, w zaciszu domowym poradzić sobie z opuchlizną twarzy?

sposoby na pozbycie się opuchlizny z twarzy

MASAŻ KOSTKAMI LODU

Przyspiesza krążenie krwi i usuwanie toksyn, a także dotlenia skórę. Jak go wykonać? Weź do ręki dwie kostki lodu i okrężnymi ruchami masuj nimi powoli twarz. Ruchy wykonuj w kierunku do węzłów chłonnych, tak żeby pomóc w odprowadzeniu nagromadzonej wody i limfy.

PEELING Z KAWY

Samo wykonanie masażu pobudzi już krążenie, dodatkowo kofeina zawarta w kawie ma silne właściwości drenujące. Jak zrobić taki peeling? Fusy z wypitej wcześniej sypanej kawy zmieszaj z małą ilością olejku do twarzy. Jeśli nie masz olejku, wykorzystaj oliwę z oliwek. Uzyskaną miksturę nałóż na twarz bardzo delikatnie wmasowując, a następnie pozostaw na około 15 minut. Po upływie tego czasu, zmyj go z twarzy letnią wodą, delikatnie masując.

SCHŁODZONA WCZEŚNIEJ W LODÓWCE MASKA DO TWARZY W PŁACHCIE

Wykonanie peelingu manualnego, dodatkowo robiąc masaż pobudza krążenie i wpływa na cyrkulację krwi. Jeśli dodatkowo do tego, po peelingu na twarz położymy schłodzoną maskę, jeszcze mocniej dotlenimy i skórę twarzy i usprawnimy bardziej jej krążenie.

MASAŻ SCHŁODZONYM ROLLEREM

Możemy wykonać go na wcześniej nałożone na twarz serum, krem lub olejek. Sam masaż pobudzi krążenie i odprowadzi nagromadzoną wodę. Dodatkowo niska temperatura rollera spotęguje działanie masażu. Jeśli masaż ten dodatkowo wykonamy na nałożoną wcześniej schłodzoną maskę w płachcie, efekt będzie jeszcze bardziej zintesyfikowany.

Aktywność fizyczna jest za to idealnym sposobem na uniknięcie opuchlizny twarzy. Wspiera ona bowiem procesy metaboliczne, w tym również oczyszczanie i detoks.

Więcej
artykułów