Zdrowe gęste włosy – 10 filarów pielęgnacji
zdrowe gęste włosy

Data wpisu

Zdrowe, gęste włosy to marzenie chyba każdej z nas. Kluczem do osiągnięcia tego efektu jest świadoma pielęgnacja włosów. Nie polega ona jedynie na doborze odpowiednich produktów do pielęgnacji jak szampon i odżywka. Świadoma pielęgnacja to również, a może przede wszystkim, znajomość prawidłowych nawyków pielęgnacyjnych.

Omówmy zatem 10 najważniejszych nawyków pielęgnacyjnych, dzięki którym będziemy mogły cieszyć się zdrowymi, gęstymi i lśniącymi włosami.

pielęgnacja włosów

1. ZWIĄZUJ WŁOSY DO SPANIA

W trakcie snu, włosy są uszkadzane poprzez pocieranie nimi o poduszkę. Dlatego, żeby zabezpieczyć je przed tym, należy wiązać włosy do spania.

2. NIE ZWIĄZUJ WŁOSÓW GUMKAMI Z METALOWYMI LUB OSTRYMI ŁĄCZENIAMI

Metalowe, ostre łączenia uszkadzają strukturę włosów, mogą nawet je łamać. Powinniśmy wybierać miękkie gumki pozbawione jakichkolwiek łączeń. Najlepszym wyborem są gumki jedwabne.

3. SUSZ WŁOSY CHŁODNYM POWIETRZEM

Wysokie temperatury mocno przesuszają włosy, przez co stają się kruche i łamliwe. Jeśli do suszenia włosów używamy suszarki, powinniśmy korzystać z chłodnego nawiewu powietrza.

4. NIE IDŹ SPAĆ Z MOKRYMI WŁOSAMI

Przyciśnięte do poduszki mokre włosy słabo schną i pozostają mokre dużo dłużej, a mokre środowisko to idealna pożywka dla drobnoustrojów. W efekcie nasza skóra głowy może zostać zaatakowana przez grzyby.

5. MYJ SZAMPONEM TYLKO SKÓRĘ GŁOWY

To, jak myjemy włosy ma znaczenie! Szamponem myjemy tylko i wyłącznie skórę głowy, a po długości włosów przeciągamy jedynie powstałą podczas mycia skóry głowy pianę. W ten sposób nie obciążysz niepotrzebnie włosów.

6. NIE POCIERAJ WŁOSÓW RĘCZNIKIEM

Przy pocieraniu włosów ręcznikiem narażamy je na mikrouszkodzenia, które w efekcie mogą skutkować zwiększoną podatnością na zniszczenia. Dlatego po umyciu włosy powinniśmy delikatnie odsączać z nadmiaru wody. Najlepszym, aby ręcznik który do tego wykorzystujemy był bawełniany, a nie frotte.

7. CZESZ WŁOSY ZACZYNAJĄC OD ICH KOŃCÓWEK

Jest to niesłychanie ważne! Jeśli włosy będziemy czesać od nasady do końcówek, wyrwiemy i zniszczymy sobie masę włosów.

8. WYKONUJ PEELING SKÓRY GŁOWY

Zdrowe, gęste i lśniące włosy, zaczynają się od zdrowej skóry głowy. Z tego właśnie powodu peeling skóry głowy to jeden z najważniejszych filarów świadomej pielęgnacji włosów. W ten sposób oczyścisz skórę głowy i usuniesz z niej martwy naskórek oraz pobudzisz krążenie i cebulki włosów.

9. STOSUJ WCIERKI DO SKÓRY GŁOWY

Jeśli masz problemy z wypadaniem włosów, koniecznie sięgnij po wcierki do skóry głowy. Stosuj je regularnie, jednocześnie wykonując delikatny masaż głowy. Włosy będą rosły jak szalone!

10. ODPOWIEDNIA DIETA I SUPLEMENATCJA

Zdrowa i zbilansowana dieta odgrywa bardzo istotne znaczenie. Wraz z pożywieniem bowiem, dostarczamy niezbędne witaminy i składniki mineralne do naszemu organizmowi, w tym również włosom. O tym, co jeść żeby mieć zdrowe i gęste włosy przeczytasz w naszym artykule.

Musimy niestety pamiętać o tym, że podczas „rozdzielania” przez nasz organizm wszystkich dostarczonych mu składników odżywczych, włosom przypada jedna z mniejszych części. Dlatego w walce o zdrowe, gęste i grube włosy pomogą Ci również przeznaczone do tego celu specjalistyczne preparaty.

Oto efekty naszych zadowolonych Klientek po suplementacji Beauty Booster Premium Collagen

Porost nowych włosów po chemioterapii
efekty beauty booster

Więcej
artykułów