Dieta na gęste i grube włosy

Data wpisu

Piękne, gęste i grube włosy – kto z nas by nie chciał ich mieć?

Zdrowa i zbilansowana dieta odgrywa w tej kwestii bardzo istotne znaczenie. Wraz z pożywieniem bowiem, dostarczamy niezbędne witaminy i składniki mineralne do naszemu organizmowi, w tym również włosom.

Co zatem powinniśmy uwzględnić w naszej diecie, żeby nasz włosy były zdrowe i pięknie wyglądały?

BIAŁKO

Jest ono podstawowym budulcem organizmu, w tym również włosów. Jego niedobór może prowadzić do ich osłabienia, zwiększenia łamliwości i wypadania włosów.

RYBY MORKSIE I OLEJE

Są nieocenionym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych, które bardzo korzystnie wpływają na strukturę mieszków włosowych oraz na łodygi włosa. Zwiększają sprężystość włosom i nadają im blasku. Ich niedobór natomiast, może spowodować wypadanie włosów.

ORZECHY

Są bogate w żelazo, które znacząco wpływa na wzmocnienie cienkich i osłabionych włosów. Zawierają również minerały, które przyspieszają porost włosów i poprawiają ich kolor.

PRODUKTY PEŁNOZIARNISTE

Są bogatym źródłem witaminy B5, która jest odpowiedzialna za poziom nawilżenia naszych włosów. Witaminy z grupy B są wykorzystywane również do leczenia stanów zapalnych i łojotoku. Dlatego też te produkty bardzo dobrze nawilżają włosy, łagodzą stany zapalne skóry głowy i zmniejszają jej przetłuszczanie się.

WITAMINA C

Uczestniczy w syntezie kolagenu, który jest bardzo ważną częścią struktury włosów. Wpływa ona również na tworzenie się trzonu włosa.

Musimy niestety pamiętać o tym, że podczas „rozdzielania” przez nasz organizm wszystkich dostarczonych mu składników odżywczych, włosom przypada jedna z mniejszych części. Dlatego w walce o zdrowe, gęste i grube włosy pomogą Ci również przeznaczone do tego celu specjalistyczne preparaty.

Oto efekty kuracji Beauty Booster Premium Collagen nadesłane przez nasze klientki.

Więcej
artykułów