Wpływ witaminy E na skórę, włosy i paznokcie

Data wpisu

Witamina E w organiźmie człowieka pełni wiele bardzo istotnych funkcji. Jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. Pozwala zachować zdrowie i młody wygląd.

Jej właściwości były poddane badaniom już w latach 20-tych ubiegłego wieku. Dała się wtedy poznać jako bardzo silny przeciwutleniacz. Zbyt niski poziom witaminy E w organiźmie objawia się widocznym pogorszeniem stanu skóry, włosów i paznokci.

wpływ witaminy na skórę
Wpływ witaminy E na skórę, włosy i paznokcie

Jak zatem witamina E wpływa na naszą skórę, włosy i paznokcie?

Jest przede wszystkim niezwykle silnym antyoksydantem. Neutralizuje działanie wolnych rodników (które wpływają na rozpad włókien kolagenowych), zabezpiecza komórki przed uszkodzeniami, stymuluje procesy odnowy skóry oraz opóźnia procesy starzenia. Zwiększa poziom ilości kolagenu i elastyny.

Witamina E nie bez przyczyny jest też nazywana witaminą młodości.

Kiedy tylko dostrzeżemy pierwsze oznaki starzenia, takie jak drobne linie lub zmarszczki, utrata jędrności czy nadmierne przesuszenie, powinniśmy koniecznie sięgnąć po witaminę E.

Opóźnia procesy starzenia się skóry, odżywia ją, nawilża, regeneruje i natłuszcza, widocznie poprawiając jej kondycję.

Witamina E zapobiega kruszeniu się i wypadaniu włosów. Stymuluje również wzrost nowych. Działa nawilżająco i regenerująco na skórę głowy. Zapobiega również powstawaniu łupieżu. Jej niedobór natomiast może prowadzić do wypadania włosów.

Ciekawostką może być to, że witamina E opóźnia siwienie włosów.

Witamina E również przeciwdziała łamliwości naszych paznokci, uelastyczniając je.

Wpływ witaminy E na skórę jak widać jest nieoceniony.Jest ona niezwykle ważnym składnikiem, który znacząco wpływa na wygląd i kondycję naszej skóry, włosów i paznokci. Pomaga nam również w zachowaniu zdrowego i młodego wyglądu.

Organizm człowieka niestety nie ma zdolności samodzielnego wytwarzania witaminy E. Dlatego musimy mu jej dostarczyć sami.

Jednym ze składników Beauty Booster Premium Collagen jest właśnie witamina E.

Więcej
artykułów