SOS dla skóry po nocy sylwestrowej

Data wpisu

Przed nami jedyna taka noc w roku. Szampańska zabawa do białego rana, noworoczne toasty i krótki sen nie pozostaną niestety dla nas bez echa, a ich konsekwencje odbiją się rownież na naszej skórze.
Po nocy Sylwestrowej Twoja skóra jest odwodniona, matowa i pozbawiona blasku?

Oto kilka prostych trików, które sprawią że będzie wyglądała dużo lepiej

WODA
Nawilżenie skóry od wewnątrz i od zewnątrz jest niezwykle istotne. Pij dużo wody! Jeśli dodasz do niej cytrynę, dostarczysz dodatkowo cenne antyoksydanty.
Umyj twarz chłodną wodą – obkurczy to naczynia krwionośne i doda skórze blasku
Oprócz nawodnienia skóry od wewnątrz, zadbaj o nawilżenie od zewnątrz – nałóż mocno nawilżającą maskę (w trochę większej ilości niż zazwyczaj).
MASAŻ KOSTKAMI LODU
Weź do ręki dwie kostki lodu i okrężnymi ruchami masuj twarz. Taki masaż pobudzi krążenie, dzięki czemu skóra stanie się bardziej napięta i zyska promienny koloryt. Kostki lodu zredukują też świetnie opuchliznę – nie zapomnij o okolicy oczu!
PIELĘGNACJA
Poza bardzo intensywnym nawilżeniem twarzy, skup się również na okolicy oczu, która po nieprzespanej nocy jest opuchnięta i zasiniona. Poza masażem kostkami lodu, świetnie sprawdzi się tu duet – płatki pod oczy i mocno nawilżający krem pod oczy. Dobrze włożyć obydwa produkty do lodówki na minimum godzinę przed użyciem – zimno pobudzi dodatkowo krążenie i zdejmie opuchliznę.
ODPOCZYNEK I SEN
Pozwól sobie na lenistwo i regenerację. Zrób sobie krótką drzemkę w ciągu dnia. Sen to najlepsza regeneracja!
I oczywiście pamiętaj że suplementacja skóry, nie tylko osłabi trochę skutki nieprzespanej nocy, ale również przyspieszy jej regenerację po. Dlatego warto dbać o skórę od wewnątrz na co dzień

Te proste triki pomogą Ci złagodzić skutki po sylwestrowej imprezie.


Warto również przygotować skórę wcześniej i wprowadzić tych kilka kroków, które choć trochę złagodzą konsekwencje całonocnej zabawy

WYPIJ DUŻO WODY żeby zapobiec odwodnieniu. Tak samo podczas imprezy. Alkohol odwadnia organizm oraz skórę, więc postaraj się dostarczać mu nawodnienia.
PRZYJMIJ ANTYOKSYDANTY które złagodzą trochę niekorzystne działanie alkoholu – jednym z najlepszych wyborów będzie witamina C przyjmowana nawet już na kilka dni przed.

Dbanie o skórę na codzień, zarówno na zewnątrz jak i od wewnątrz, również pomoże w złagodzeniu negatywnych skutków sylwestrowej zabawy.

Więcej
artykułów