Pielęgnacja włosów – najczęstsze błędy

Data wpisu

Marzysz o tym, aby Twoje włosy były gęste i lśniące? Dbasz o nie, używasz dobrych i drogich kosmetyków, a mimo wszystko są one pozbawione blasku, łamią się lub wypadają? Odpowiednia i świadoma pielęgnacja włosów ma tutaj kluczowe znaczenie!

Sprawdź czy nie popełniasz jednego z tych błędów

pielęgnacja włosów

NAGMINNE UŻYWANIE SUCHEGO SZAMPONU

Suche szampony oblepiają skórę głowy, przez co blokują one dostęp powietrza do mieszków włosowych oraz przesuszają skórę głowy.

ZŁE ROZCZESYWANIE WŁOSÓW

Prawidłowo włosy powinno rozczesywać się od końcówek i stopniowo przechodzić coraz wyżej.

Pozwoli to uniknąć wyrwania dużej ilości włosów, jak dzieje się to podczas rozczesywania włosów od góry, czy co gorsza od środka.

ZA RZADKIE PODCINANIE KOŃCÓWEK

Niepodcinane końcówki rozdwajają się i łamią, a rozdwojenia i uszkodzenia pną się ku górze. Dlatego podcinanie końcówek jest niezbędne, jeśli chcemy cieszyć się zdrowymi i ładnymi włosami.

TARCIE WŁOSÓW RĘCZNIKIEM

Po myciu mokre włosy powinno się delikatnie odsączyć w ręcznik. Jeśli zamiast tego trzesz je ręcznikiem, to je uszkadzasz. Prowadzi to do łamania się włosów. Idealnym rozwiązaniem jest zaopatrzen

CODZIENNA STYLIZACJA WŁOSÓW W WYSOKIEJ TEMPERATURZE

Prostownica, lokówka, czy nawet suszarka ze strumieniem gorącego powietrza nieodwracalnie uszkadza strukturę włosa.

UŻYWANIE GUMEK Z METALOWYMI ŁĄCZENIAMI

Metalowe łączenia powodują uszkodzenia i łamanie włosów. Najlepsze gumki to te szerokie, materiałowe i bez łączeń.

CZESANIE MOKRYCH WŁOSÓW

Włosy powinny być czesane suche lub na odżywkę, co akurat jest bardzo dobrym zabiegiem pielęgnacyjnym (tzw. wczesywanie odżywki). Natomiast czesanie mokrych włosów naraża je na liczne uszkodzenia.

Już wiesz jak powinna wyglądać odpowiednia pielęgnacja włosów. Jeśli zatem popełniałaś któryś z wymienionych wyżej błędów, to już wiesz czemu mimo włożonych starań Twoje włosy nie były w idealnej kondycji. Wyeliminowanie tych błędów napewno pozwoli się Wam cieszyć zdrowymi i gęstymi włosami.

Zatem do dzieła!

Więcej
artykułów