Co jeść żeby mieć piękną skórę?

Data wpisu

Odpowiednia pielęgnacja odgrywa bardzo ważną rolę w wyglądzie i kondycji naszej skóry. Niezwykle istotne jest również dostarczenie naszej skórze niezbędnych witamin i składników mineralnych od środka. Dlatego, żeby nasza skóra była piękna, zdrowa i dobrze zbilansowana dieta jest równie ważna.

Co w takim razie powinno znaleźć się w naszej diecie, żeby nasza skóra wyglądała zdrowo i pięknie?

MANGO

Bomba witaminowa dla skóry.

Dzieła przeciwstarzeniowo i antyoksydacyjnie.

Flawanoidy i witamina C zawarte w mango wpływają korzystnie na stan kruchych i pękających naczyń krwionośnych.

POMARAŃCZOWE WARZYWA

Są bogatym źródłem betakarotenu, który ma silne właściwości antyoksydacyjne. Odpowiada za elastyczność, nawilżenie oraz gładkość skóry.

OWOCE JAGODOWE

Źródło przeciwutleniaczy i antyoksydantów. Opóźniają proces starzenia się skóry, ujędrniają i wygładzają ją. Zmniejszają również stany zapalne.

AWOKADO I ORZECHY

Idealne źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych. Świetnie nawilżają i uelastyczniają skórę. Zwalczają również wolne rodniki.

POMIDORY

Zawierają dużą ilość witaminy C oraz likopenu – bardzo silnego przeciwutleniacza. Zapobiegają starzeniu się skóry i powstawaniu zmarszczek.

OLEJE ROŚLINNE

Tworzą barierę lipidową skóry i wzmacniają cement międzykomórkowy w naskórku. Są bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe.

TŁUSTE RYBY

Chronią włókna kolagenowe, są bogate w koenzym Q10 i kwasy omega 3. Zawierają również dużo witaminy E, zwanej witaminą młodości, która ujędrnia i nawilża skórę.

ZIELONA HERBATA

Silny antyoksydant. Oczyszcza i tonizuje skórę, a także chroni skórę przed uszkodzeniami i przedwczesnym starzeniem się.

WODA

Picie wody jest niezwykle istotne dla naszego organizmu. Spożywając odpowiednią ilość wody, nawadniamy nasz organizm, w tym skórę od wewnątrz. Żeby tak się stało, należy wypijać minimum 1,5-2 litrów wody dziennie.

To, co jemy ma ogromny wpływ na wygląd i kondycję naszej skóry. Jednak przez samo jedzenie ciężko jest dostarczyć jej wszystkich niezbędnych dla niej składników. Jeżeli chcemy mieć zatem pewność, że dostarczamy skórze wystarczającą ilość wszystkich składników jej potrzebnych, dobrze jest sięgnąć po przeznaczone do tego tego celu specjalistyczne suplementy diety

Więcej
artykułów