Pielęgnacja włosów latem – 7 zasad
pielęgnacja włosów latem

Data wpisu

Pielęgnacja włosów latem jest niezwykle istotna, ponieważ w tym okresie nasze włosy narażone są na działanie szeregu niekorzystnych czynników, takich jak promienie UV, chlor z basenów i sól morska. Dlatego warto poznać kilka niezawodnych zasad, które pomogą Ci zadbać o swoje włosy i zachować ich piękny wygląd przez całe lato.

OCHRONA PRZED SŁOŃCEM: NOSZENIE KAPELUSZA I STOSOWANIE KOSMETYKÓW Z FILTREM UV

Promienie UV mogą powodować wysuszenie i uszkodzenie włosów. Dlatego ważne jest noszenie kapelusza lub chusty, aby chronić włosy przed bezpośrednim działaniem słońca. Dodatkowo, zastosowanie kosmetyków do włosów zawierających filtr UV pomoże zminimalizować szkodliwe działanie promieniowania słonecznego.

NAWILŻANIE I ODŻYWIANIE WŁOSÓW

Latem nasze włosy narażone są na utratę wilgoci z powodu wysokiej temperatury i ekspozycji na słońce. Dlatego niezwykle ważne jest regularne nawilżanie i odżywianie włosów. Stosuj nawilżające maski i odżywki, które pomogą zachować ich elastyczność i blask. Warto także sięgać po naturalne olejki, takie jak olej arganowy czy olej kokosowy, które doskonale nawilżają i odżywiają włosy.

OCHRONA WŁOSÓW PRZED CHLOROWANĄ WODĄ

Kąpiele w basenie to jedno z ulubionych letnich zajęć, ale chlorowana woda może być szkodliwa dla naszych włosów. Przed wejściem do basenu zwilż włosy czystą wodą, aby zmniejszyć ich chłonność. Możesz także nałożyć na włosy niewielką ilość odżywki lub olejku, aby utworzyć ochronną barierę przed szkodliwymi substancjami chemicznymi.

UNIKANIE GORĄCYCH NARZĘDZI STYLIZACYJNYCH

Wysoka temperatura latem sprawia, że nasze włosy są już wystawione na duże obciążenie. Dlatego warto ograniczyć używanie gorących narzędzi stylizacyjnych, takich jak prostownice, lokówki czy suszarki. Pozwól swoim włosom odpocząć i korzystaj z naturalnych metod stylizacji, takich jak delikatne loki lub upięcia.

STARANNE ROZCZESYWANIE WŁOSÓW

Latem włosy mogą się łatwo plątać z powodu wiatru, wody morskiej czy kontaktu z innymi powierzchniami. Dlatego ważne jest staranne rozczesywanie włosów, aby uniknąć ich łamania i rozdwajania się. Zastosuj szczotkę o miękkich włoskach lub grzebień z szeroko rozstawionymi zębami i delikatnie rozczesuj włosy, zaczynając od końcówek i stopniowo przesuwając się w kierunku korzeni.

OGRANICZANIE MYCIA WŁOSÓW

Częste mycie włosów może prowadzić do nadmiernej utraty naturalnych olejków, które chronią włosy i zapewniają im zdrowy wygląd. W letnie dni warto ograniczyć częstotliwość mycia włosów i sięgnąć po delikatne szampony, które nie przesuszą skóry głowy. Dodatkowo, stosowanie suchego szamponu między myciami pomoże utrzymać świeżość włosów.

REGULARNE PODCINANIE KONCÓWEK

Latem nasze włosy narażone są na większe uszkodzenia, takie jak rozdwajające się końcówki. Regularne przycinanie końcówek co 6-8 tygodni pomoże utrzymać włosy w zdrowej kondycji i zapobiegnie dalszemu rozdwajaniu.

PODSUMOWANIE

Pielęgnacja włosów latem jest niezwykle ważna, aby zachować ich zdrowy wygląd i kondycję. Zastosowanie powyższych 7 zasad pomoże Ci chronić włosy przed szkodliwymi czynnikami i cieszyć się pięknym wyglądem przez całe lato. Pamiętaj o ochronie przed słońcem, nawilżaniu, unikaniu chlorowanej wody, ograniczaniu gorących narzędzi stylizacyjnych, starannym rozczesywaniu, odpowiednim myciu włosów oraz regularnym przycinaniu końcówek.

Jeśli chcesz zadbać o włosy również od wewnątrz i dostarczyć im niezbędnych dla ich dobrej kondycji składników, to teraz z kodem LATO możesz podarować im najlepszą pielęgnację od wewnątrz, kupując Beauty Booster Premium Collagen z 20% RABATEM.

Bądź odpowiedzialna w pielęgnacji włosów i ciesz się ich zdrowym blaskiem przez całe letnie miesiące!

Więcej
artykułów