Sucha skóra a brak witamin
sucha skóra a brak witamin

Data wpisu

Sucha skóra jest jednocześnie cieńsza, mniej elastyczna i matowa. Bez właściwego nawilżenia, pojawią się na niej dużo szybciej drobne linie i zmarszczki. Nikt z nas nie chce aby jego skóra tak wyglądała.

Oczywiście, bardzo istotnym elementem w przywróceniu skórze nawilżenia jest odpowiednia pielęgnacja. Czy jednak tylko pielęgnacja?

Czy za suchość skóry może odpowiadać również dieta i brak witamin? Odpowiedź brzmi TAK! W końcu jesteś tym, co jesz.

Jakie zatem witaminy odpowiadają za suchość skóry?

WITAMINA C

Dla dobrej kondycji naszej skóry niezbędne są przeciwutleniacze. Witamina C jest jednym z najsilniejszych przeciwutleniaczy. Ponadto wspomaga produkcję kolagenu, który jak wiemy odpowiedzialny jest za elastyczność skóry.

Dodatkowo, zwalcza ona działanie wolnych rodników, przez co spowalnia proces starzenia się skóry.

WITAMINA E

Nazywana jest również witaminą młodości. Jest bardzo silnym przeciwutleniaczem, poprawia nawilżenie oraz elastyczność skóry. Przyspiesza również tworzenie się kolagenu i elastyny.

Jej niedobór w organiźmie powoduje, że skóra jest sucha i wiotka.

BIOTYNA

Czyli witamina B5, nie tylko wpływa niezwykle korzystnie na kondycję naszych włosów, z czego jest głównie znana. Znacząco wpływa ona również na strukturę i czynność naszej skóry.

Jej niedobór zaś, powoduje suchość, szorstkość oraz zmatowienie skóry.

Jak widać niedobory pewnych witamin mają bezpośredni wpływ na suchość naszej skóry. Nasza dieta zatem powinna być wzbogacona o produkty je zawierające.

Jednak, przez samo pożywienie nie jesteśmy w stanie dostarczyć naszej skórze wystarczającej ilości witamin. Dzieje się tak, ponieważ podczas rozprowadzania witamin i substancji odżywczych do naszego organizmu, skóra znajduje się na ostatnim z miejsc.

Jeśli zatem chcesz mieć pewność, że ilość witamin, którą chcesz dostarczyć skórze będzie odpowiednia, sięgnij po Beauty Booster Premium Collagen. Znajdziesz w nim wszystkie wspomniane witaminy, dodatkowo kolagen i kwas hialuronowy, które niezwykle silnie wpływają na stan nawodnienia skóry.

Twoja skóra na pewno Ci za to podziękuje! Z kodem SKÓRA mamy dla Ciebie 20% RABATU na zakupy!

Zapraszamy!

Więcej
artykułów