Jak przygotować skórę na wiosnę?
jak przygotować skórę na wiosnę

Data wpisu

Kalendarzowa wiosna trwa w najlepsze, od niedawna można ją również poczuć w powietrzu. Jak zatem przygotować naszą skórę na wiosnę?

Skóra po zimie może niestety nie być w najlepszej kondycji. Może być mocno przesuszona, pozbawiona blasku, zaczerwieniona i podrażniona.

Wynika to z narażenia jej na szereg mocno niekorzystnych czynników, takich jak częste zmiany temperatur, niska wilgotność, czy ogrzewanie w domu.

Skutkiem tego jest zaburzenie warstwy hydrolipidowej skóry. Dlatego właśnie na jej odbudowaniu powinniśmy się skupić najbardziej, aby zregenerować naszą skórę po okresie zimowym.

Jak przygotować skórę na wiosnę? Nie wiesz jak się do tego zabrać? Bardzo chętnie Ci powiemy.

jak przygotować skórę na wiosnę

KROK 1. – ZŁUSZCZANIE

Wykonuj raz w tygodniu peeling twarzy. W ten sposób pozbędziesz się obumarłej warstwy naskórka, nadasz skórze świeżego wyglądu oraz umożliwisz składnikom aktywnym dotarcie zdecydowanie głębiej.

Pamiętaj, że skóra to nie tylko twarz! Rób również peeling na ciało i szczotkuj je na sucho.

Wykonując peeling, rób masaż – poprawisz w ten sposób krążenie i dotlenisz skórę.

KROK 2. – ODŻYWIENIE I REGENERACJA

Wybieraj produkty mocno odżywcze i regenerujące. Dwa razy w tygodniu postaw na tak właśnie działające maski. Raz w tygodniu stosuj maski w płachcie – najlepiej bezpośrednio po peelingu. Druga maska może być kremowa. W tym wypadku świetnie sprawdzą się te, które możemy zostawić na całą noc i zmyć dopiero rano.

KROK 3. – NAWILŻENIE

Skóra po zimie jest odwodniona. Codziennie dbaj o nawilżenie. Zarówno od zewnątrz jak i od wewnątrz. Stosuj kremy i maski nawilżające i nie zapominaj o piciu dużej ilości wody.

Ciekawostka: Czy wiesz, że picie ciepłej wody jest dużo korzystniejsze dla naszego organizmu? Ciepła wody pobudza metabolizm, oczyszcza ciało z toksyn – co wpływa korzystnie również na spowolnienie procesów starzenia się skóry,

Jeśli chcesz dużo skuteczniej zadbać o skórę od wewnątrz, bardzo chętnie Ci w tym pomożemy!

Składniki zawarte w Beauty Booster Premium Collagen silnie odżywią i nawilżą Twoją skórę.

Mamy również dla Ciebie prezent. Użyj kodu WIOSNA i ciesz się spektakularnymi efektami z 20% rabatem! Zadbaj o skórę po zimie ze zdwojoną mocą!

Więcej
artykułów